Jesteś rodzicem? Prowadzisz żłobek lub przedszkole? A może chcesz stworzyć kącik dziecięcy w Twojej firmie, by ułatwić rodzicom załatwianie spraw i przyciągnąć nowych klientów? Niezależnie od tego, jaka jest Twoja odpowiedź, stoi przed Tobą wyzwanie: stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla dziecka. Jak to zrobić? Poznaj nasze porady dotyczące mebli dziecięcych.
W trakcie projektowania uwzględnij kilka istotnych aspektów:
Przestrzeń powinna być dopasowana do wieku dziecka. Najmłodsze pociechy potrzebują miejsce do rozwijania swoich umiejętności motorycznych: raczkowania, stawiania pierwszych kroków, chodzenia… Starszym z kolei przyda się miejsce do wykonywania rozmaitych aktywności: czytania, rysowania, budowania, grania…
Dobrze zorganizowane wnętrze powinno być podzielone na strefy. Wyznacz miejsce do zabawy i do odpoczynku, a także do przechowywania. Na początku zamiast twardych pudełek czy szafek, zainwestuj w worek-matę na zabawki. Zmieszczą się w nim pluszaki, klocki i inne zabawki. Taki schowek możesz zabrać ze sobą na dwór lub na wyjazd.
Małe dzieci są bardzo żywiołowe. Nie zwracają zbytniej uwagi na to, co znajduje się na ich drodze tylko dążą do wyznaczonego przez siebie celu. Z tego powodu w pokoju powinno być jak najmniej rzeczy, które stanowią zagrożenie.
Zamiast twardych drewnianych krzesełek, wybierz fotelik i sofkę wykonane z pianki poliuretanowej. Takie siedziska są miękkie. Gdy dziecko upadnie, nie będzie płakać, że uderzyło się w coś twardego. Tego typu meble są stabilne. Nie można się na nich huśtać. Dużym atutem jest mały ciężar. Twoja pociecha z łatwością przesunie meble w trakcie zabawy, by dopasować aranżację do swoich potrzeb.
Meble piankowe są dostępne w dwóch wersjach: dla dzieci 1-3 lata oraz dla przedszkolaków. Większe sofki spełnią też oczekiwania pociech w wieku wczesnoszkolnym. Do wyboru różne wzory: bajkowe oraz bardziej stonowane. W bogatym asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie. Rozkładane modele nadają się do relaksu oraz do zabawy.
Produkujemy meble dziecięce z atestowanej pianki tapicerskiej. Certyfikat Oeko-Tex daje gwarancję, że nasze meble są wolne od toksycznych substancji. Starannie wycięte elementy podnoszą walory estetyczne aranżacji.
Pokrowiec zapinany na zamek błyskawiczny pomaga zadbać o higienę. Z łatwością pozbędziesz się kurzu i zabrudzeń. Mikrofaza jest łatwa w utrzymaniu czystości. Możesz ją prać w pralce w 30 stopniach Celsjusza bez użycia agresywnych detergentów. Warto mieć przy sobie zapasowe pokrowce.
Pokój dziecięcy powinien być przytulny. Doskonale sprawdzą się w nim zasłony, miękka mata albo dywan, panele tapicerowane. Uroku doda mu namiot tipi, w którym Twoja pociecha miło spędzi czas. Jeśli Twoja pociecha jest nadpobudliwa lub nerwowa, wprowadź do aranżacji zieleń. Ten kolor wycisza i uspokaja.
Dla dziewczynek polecamy meble w odcieniach pudrowego różu, błękitu lub beżu. W strefie odpoczynku ustaw fotel, sofkę albo pufę. W strefie snu oprócz łóżka mile widziana jest lampka ze ściemniaczem i ewentualnie stolik nocny. W strefie zabawy powinno być jak najmniej mebli.
Meble w pokoju dziecka powinny być wytrzymałe, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Warto zainwestować w wyposażenie które będzie rosło razem z pociechą. Dobrym rozwiązaniem są meble z funkcją regulacji wysokości.
Na początku maluch nie potrzebuje zbyt wiele. Wystarczy łóżeczko i szafa. Jeśli uznasz, że to koniecznie, zaopatrz się też w przewijak. Z czasem przydają się siedziska oraz miejsca do przechowywania. Zdecyduj, czy wolisz worki-maty, czy pudełka. A może regał? Koniecznie ogranicz liczbę twardych, ostrych elementów. Chroń Twoją pociechę przed potencjalnymi zagrożeniami.